I'm an ADDICTED to BEAUTY girl ♥
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

I'm an ADDICTED to BEAUTY girl ♥

...because being a girl is awesome!!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vopsitul parului

In jos 
+14
Diana1502
mika
FrEeDoM
Cleexie
RaLu`
mandy_rbd
MC Chillin' Kid
andra tbx adelutza
b@b!~A
chrissy
DeeaNikol
Fraise
Katutza
Ioana
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeVin 27 Mar 2009 - 23:17

Obisnuiti sa va vopsiti parului? Ce culori va avantajeaza? Aveti o firma preferata de vopsea de par?
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
Katutza

Katutza


Numarul mesajelor : 274
Data de inscriere : 30/03/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeVin 3 Apr 2009 - 9:34

M-am vopsit foarte rar pana la varsta asta .. odata pe la 18 ani .. un saten deschis .. odata anul trecut in mai, la fel. Si acum doua luni, bruneta Vopsitul parului 297448
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 7 Apr 2009 - 22:06

Eu nu m-am vopsit pana acum, imi place culoarea parului meu grin
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
Fraise

Fraise


Numarul mesajelor : 232
Data de inscriere : 29/03/2009
Varsta : 43
Localizare : Thessaloniki, Greece

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMier 8 Apr 2009 - 0:22

Am inceput sa ma vopsesc de la 17-18 ani, mi-am improspatat sau mi-am schimbat culoarea parului o data la 6 sau 12 luni. Am fost roscata, saten inchis, blond, ciocolatiu, acum sunt brunet. Nu am rabdare sa-mi creasca parul natural (saten-deschis) ... pana sa se duca toata vopseaua ... . Oricum parul arata sanatos, nicidecum ars ... .
Sus In jos
http://handmadecorative.blogspot.com/
DeeaNikol

DeeaNikol


Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 13/04/2009
Varsta : 29
Localizare : In a sweet dream

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 14 Apr 2009 - 14:04

Nu l'am vopsit..si nici nu prea vreau asta pentru ca imi place culoarea parului meu...
Sus In jos
chrissy

chrissy


Numarul mesajelor : 108
Data de inscriere : 30/03/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 14 Apr 2009 - 14:25

dah....nu l-am vospsit....am avut doar juvite....ce sa zik imi plake destul de muoolt culoarea parului meu.....dar nu am rezistat sa imi fak juvite ....si porbabil o sa mai imi fak ...la vara :D
Sus In jos
http://www.diana-d.myforum.ro
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 14 Apr 2009 - 17:05

Blonda, bruneta, roscata - vopsitul parului a adevenit un trend. Oare chiar merita sa o faci... ?
„Natural” nu inseamna „plictisitor”...
Ti se pare ca parul tau are o culoare plictisitoare si lipsita de stralucire? Te intrebi adesea „De ce nu m-am nascut bruneta?” sau „Cum ar fi viata mea daca as fi blonda?”

Nu-ti face probleme! Produsele de colorare a parului te pot ajuta sa arati altfel in fiecare zi. Totusi, e bine sa stii ca parul natural are o multime de avantaje:

- nu trebuie sa petreci ore in sir intrebandu-te daca o anumita culoare ti se potriveste sau nu. Si nici nu risti sa ai un par de culoarea morcovului in loc de „satenul deschis aramiu” pe care ti-l doreai...

- daca iti vopsesti parul, vei avea mereu problema radacinilor vizibile. Te-ai intrebat vreodata cum arata parul brunet sau roscat cu radacini blonde? - cand un tip super te intreba care e culoarea ta naturala, e mult mai cool sa arati spre parul tau decat sa-i povestesti toate schimbarile prin care a trecut in ultimele 3 luni :-)

- si nu in ultimul rand: esti tu insati! Daca iti pastrezi parul natural in timp ce toate amicele tale si-l vopsesc inseamna ca esti o tipa cu personalitate. Iar baietii apreciaza asta!

Marea decizie
Tot mai vrei sa-ti vopsesti parul?

In cazul asta trebuie sa te hotarasti daca vrei o schimbare permanenta sau una temporara, pentru petrecerea de sambata, de examplu. In primul caz, e mai bine sa te feresti de experimente si sa mergi la coafor. E adevarat, vopsitul la salon e mult mai scump si nu-l poti face la miezul noptii cand vrei sa-ti schimbi starea de spirit. Dar este singura metoda care iti garanteaza ca nu vei sfarsi cu o culoare ciudata sau care nu ti se potriveste (si, din pacate, nu ti se pot potrivi chiar toate). Sigur nu-ti doresti ca urmatorul pas dupa vopsirea parului sa fie o tunsoare foarte scurta....

Daca insa vrei doar o schimbare temporara, te poti „colora” singura, sau cu ajutorul unei prietene. Trebuie doar sa cauti un sampon pentru colorare – care se va „spala” dupa una sau doua spalari normale (de exemplu unul de la Wella). Alege unul cat mai indraznet si... distreaza-te :-)

Tu ce crezi despre vopsire a parului
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
b@b!~A

b@b!~A


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/04/2009
Varsta : 30

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 16 Apr 2009 - 10:53

nu m'am vopsit pana akm dar la banchet o sa'mi fac kteva suvitze....ma rog nu as vr sa ma vopsesc complet mai delok pt k nu cr k m'ar avantaja foarte tare alta culoare....eu sunt shatena grin
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 16 Apr 2009 - 12:05

Si eu vreau sa-mi fac niste suvite, dar pana sa apelez la vopsea, as vrea sa incerc rimelul de par... Vopsitul parului 160388
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
andra tbx adelutza

andra tbx adelutza


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 24/04/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeSam 25 Apr 2009 - 21:57

Nu m-am vopsit si sincer nici nu vreau...singurul motiv sa ma vopsesc ar fi daca as vrea sa-mi stric parul
Sus In jos
MC Chillin' Kid

MC Chillin' Kid


Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 29
Localizare : somewhere in Bucharest

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeSam 2 Mai 2009 - 18:17

Eu pana acum nu m-am vopsit...vara asta vreau sa-l vopsesc albastru
Sus In jos
mandy_rbd

mandy_rbd


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 03/05/2009
Varsta : 29
Localizare : ...Crai0va...

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 5 Mai 2009 - 17:07

Aveam un gand sa ma vopsesc suvite blonde, pt k am auzit k ar da impresia de ten deschis. Eu am tenul inchis dar nu stiu daca e adevarat... voi ce credeti ? ar trebui sa ma vopsesc? [ sunt satena]
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 7 Mai 2009 - 12:40

Depinde cat de inchis e tenul tau...Pune-ne o poza in care se vede clar culoarea... Vopsitul parului 160388
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
mandy_rbd

mandy_rbd


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 03/05/2009
Varsta : 29
Localizare : ...Crai0va...

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 7 Mai 2009 - 14:35

Vopsitul parului 2dazx5l
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 7 Mai 2009 - 19:09

Oo, e modificata rau poza,,,Oricum, observ ca ai un ten masliniu, nu? Vopsitul parului 160388 Eu nu ti-as recomanda suvite blonde. E prea mare contrastul intre parul negru si alea cateva suvite galbene
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
Katutza

Katutza


Numarul mesajelor : 274
Data de inscriere : 30/03/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeVin 8 Mai 2009 - 9:18

Roscata si bruneta ti-ar sta bine grin .
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeVin 8 Mai 2009 - 12:27

Fa-ti 2-3 suvite albastre discrete grin Sa vezi ce tare arata Love
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
Fraise

Fraise


Numarul mesajelor : 232
Data de inscriere : 29/03/2009
Varsta : 43
Localizare : Thessaloniki, Greece

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeSam 9 Mai 2009 - 23:01

mandy_rbd , in locul tau nu l-as vopsi deloc, pt ca de la niste suvite vrei sa faci mai mult si mai mult si-ti distrugi parul de pe acum. Acum faci ce vrei, dar tu ai un par frumos, toata lumea si-ar dori sa aiba culoarea parului natural

Spre exemeplu eu imi doresc sa redevin la culoarea mea naturala, e satn deschis, dar na' nu am rabdare pana sa-mi creasca si sa se duca vopseaua si asa ca eu imi improspatez la fiecare 6-9 luni culoarea parului.
Sus In jos
http://handmadecorative.blogspot.com/
mandy_rbd

mandy_rbd


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 03/05/2009
Varsta : 29
Localizare : ...Crai0va...

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeDum 10 Mai 2009 - 14:02

O sa`ti urmez sfatul Fraise!
Sus In jos
RaLu`

RaLu`


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 16/04/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeJoi 14 Mai 2009 - 10:49

sunt mica ca sa ma vopsesc dar am avut suvite de toate culorile cu nuantator
Sus In jos
Cleexie




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 02/07/2009

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeVin 3 Iul 2009 - 7:45

nu m-am vopsit pana acum Vopsitul parului 744400
si nici nu vreau,ca cica se deterioreaza parul.
am avut suvite blonde Vopsitul parului 744400
cah,abea am scapat de ele
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 7 Iul 2009 - 12:35

Ai scapat de ele natural sau artificial? Vopsitul parului 752175 Adica ti s-au decolorat singure sau le-ai decolorat cu solutie?
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
FrEeDoM

FrEeDoM


Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 07/07/2009
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMar 7 Iul 2009 - 17:28

Eu inca nu m-am vopsit,desi de mult timp vreau sa ma fac bruneta. Dar mi-e prea drag parul meu ca sa mi-l vopsesc in alta culoare Vopsitul parului 752175
Sus In jos
FrEeDoM

FrEeDoM


Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 07/07/2009
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMier 8 Iul 2009 - 17:54

Vineri ma fac bruneta Vopsitul parului 752175 Mi`am luat azi vopsea semipermanenta...o sa ma tina cateva saptamani si o sa ma hotarasc daca raman bruneta sau nu Vopsitul parului 160388
Sus In jos
Ioana
Admin
Ioana


Numarul mesajelor : 2498
Data de inscriere : 27/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Tg Mures

Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitimeMier 8 Iul 2009 - 18:01

Acum eşti şatenă sau...?
Sus In jos
http://lungimedeunda.wordpress.com
Continut sponsorizat





Vopsitul parului Empty
MesajSubiect: Re: Vopsitul parului   Vopsitul parului Icon_minitime

Sus In jos
 
Vopsitul parului
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Probleme: ingrijirea parului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
I'm an ADDICTED to BEAUTY girl ♥  :: Frumuseţe :: Hair-
Mergi direct la: